Erasmus+ 2020/2022 (KA2 – Česko)

 

 

 

 

Erasmus+ 2020/2022 Our Homes Have Much In Common (Naše domovy mají mnoho společného) (KA2)

Jsme moc hrdí na náš další úspěch na poli mezinárodních projektů. S pomocí našich partnerů z Litvy, Turecka a Řecka jsme podali žádost o grant v oblasti mezinárodní spolupráce mezi školami. Naše žádost byla schválena v plném rozsahu. Dvouletá spolupráce mezi žáky nejen z naší školy a s žáky ze škola našich partnerů, mezi učiteli a komunitami, to už je něco.

Cílem projektu je najít společnou  řeč s dalšími kulturami v rámci Evropy a vlastně i tak trochu mezi sebou, v rámci školy a třídy. Společným jazykem projektu je angličtina, ale na pomoc jsme si vzali hlavně něco, co je nám dobře známé. Naše vlastní domovy. Liší se přece docela dost a zároveň mají hodně společného. Během jednotlivých období procházíme místnosti domu/bytu. V každé se zastavíme na kus řeči o tom, jak to u nás/nich vlastně funguje. Například už teď pracujeme na předsíni/vstupní hale. Jak se vlastně zdravíme a vítáme? Zouváme všichni svoje hosty, když přijdou na návštěvu? Vítáme v Čechách ještě pořád hosty tradičním chlebem a solí? Co tak ještě v předsíni míváme: kolo, klíče, deštníky, květiny, nepořádek… Každá místnost má svoje téma.

V rámci projektu spolu spolupracují třídy prvního a druhého stupně. Jako malí/velcí kamarádi si budou pomáhat. Třída paní učitelky Lechnýřové má patronát nad třídou paní učitelky Miškovské. Pan učitel Bajer má se svými žáky na starosti třídu paní učitelky Šmolíkové.

Část prací dělají žáci v jednotlivých školách samostatně, část je naplánována na společná online setkání a část dokonce na krátkodobé výměnné pobyty žáků. Přestože nám plány narušuje covidová patálie a bezpečí našich žáků a učitelů je naší prioritou, mezinárodní návštěvy zatím nerušíme. Přesouváme je a posouváme a realizovat je budeme s ohledem na aktuální situaci.

Mezinárodní platformou pro sdílení výstupů se pro nás stal Twinspace, kde má náš projekt vlastní stránku.